5 důvodů, proč byste si měli vyzkoušet existenciální psychoterapii

Existenciální psychoterapie se stala v posledních letech stále populárnější. Tento typ terapie se zaměřuje na otázky životního smyslu a existence. Pokud se rozhodujete, zda byste měli vyzkoušet existenciální psychoterapii, zde je pět důvodů, proč byste na to měli jít.

1. Pomůže vám nalézt svůj životní smysl

Existenciální psychoterapie se zaměřuje na otázky jako je smysl a účel života. Během terapie vám terapeut pomůže identifikovat vaše hodnoty a cíle a pomůže vám vytvořit přidanou hodnotu v oblastech, které jsou pro vás důležité. Tímto způsobem může existenciální psychoterapie pomoci nalézt smysl vašeho života.

2. Zlepší vaše mezilidské vztahy

Existenciální psychoterapie se zaměřuje na to, jak se člověk vnímá a jak vnímá svět. Tímto způsobem může pomoci zlepšit vaše mezilidské vztahy tím, že vám pomůže zlepšit vaše komunikační dovednosti a pochopení sebe a druhých lidí.

3. Pomůže vám zvládat stres a úzkost

Existenciální psychoterapie může pomoci zvládat stres a úzkost. Terapeut vám pomůže identifikovat možné zdroje stresu a pomůže vám vytvořit strategie pro řešení a snižování stresu. Díky tomu můžete snížit svou úzkost a zlepšit svou pohodu.

4. Pomůže vám zlepšit sebekontrolu

Existenciální psychoterapie může pomoci zlepšit vaši sebekontrolu. Terapeut vám pomůže pochopit vaše emoce a učit se s nimi lépe pracovat. To vám umožní zlepšit svou sebekontrolu a lépe řídit vaše chování.

5. Pomůže vám změnit nežádoucí chování

Existenciální psychoterapie může pomoci změnit nežádoucí chování. Terapeut vám pomůže pochopit, jak vaše chování ovlivňuje vaše životní cíle a jak můžete změnit nežádoucí chování, abyste dosáhli těchto cílů. To znamená, že existenciální psychoterapie může pomoci překonat různé závislosti a potíže, jako jsou například deprese a úzkost.

Vyzkoušení existenciální psychoterapie může být velmi užitečné, pokud se snažíte nalézt smysl svého života, zlepšit své mezilidské vztahy, zvládat stres a úzkost, zlepšit svou sebekontrolu a změnit nežádoucí chování. Proto je dobré zvážit tuto formu terapie, pokud si myslíte, že vám může pomoci v některých z těchto oblastí.

Začít můžete už teď pokládáním sobě sebekoučovacích otázek. Nechte se inspirovat v připravované knize Koučování pro každého. Dosáhněte svého životního poslání a naplnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..