Jak pracuje vděčnost

Co pro vás v životě znamená vděčnost? Jste vděční? A jste dostatečně vděční? Jak projevujete  vděčnost v každodenním životě? Když vám kolega podá tužku, řeknete, děkuji. Stačí to? Jste opravdu dostatečně vděční? Proč se tolik ptám? Protože vděčnost je kouzlo našeho života.

Vděčnost umí změnit slzy na smích a neštěstí v radost. Před 2 000 lety řekl Ježíš památnou větu. Kdo má hodně tomu bude dáno a bude mít ještě víc, a kdo má málo tomu bude odňato i to málo co má. Že vám to přijde nespravedlivé?

Mě to tak v minulosti taky připadalo. Proč by měl dostávat ten co má hodně? Cítíte tam ten osten závisti? Ano, když budeme uvažovat tak, že když někdo má hodně peněz, štěstí, úspěchu a ještě mu bude přidáno a ten co má málo o to málo peněz ještě přijde. To je křesťanské? Ale myslel to Ježíš zrovna takhle? Co když tím, co máme, myslel vděčnost? Dává vám to smysl? Kdo má hodně vděčnosti tomu přidáme toho zač je vděčný, a kdo nemá vděčnost, neváží si ani toho co má bude mu odebráno i to málo co má.

Kde projevujete vděčnost

Pro větší srozumitelnost, podívejte se na svůj život. V které oblasti se vám daří? Máte prima vztahy nebo se vám daří v práci? Jste zdraví jako rybka? A není to náhodou oblast, kde cítíte největší vděčnost? Už chápete, kam mířím? Znáte knihu Tajemství nebo její filmovou podobu? Mě to před lety naprosto uchvátilo. V ten moment se mi otevřely oči i svět.

Všechno bylo najednou možné a všechny problémy vyřešené. Stačí si přece jen přát. Soustředěně myslet na svůj cíl a musí se splnit. A kupodivu jak šel čas, tak se přání neplnila. Přečetla jsem mnoho knih na téma jak se správně přát, jak si objednávat z vesmíru. Ano bezva záležitost. Nevím jak vám, ale mě se podařilo objednat leda parkovací místo a počasí.

Proč Tajemství nefunguje

A život mi naopak přinášel jednu jobovku za druhou. Zkrachovalo mi podnikání, nemohla jsem najít práci, dva roky jsem posílala životopisy, ptala se a byla odhodlaná vzít cokoli, nic ani na uklízečku mě nikde nevzali, dostala přednost paní v důchodu. Pak se mi rozpadlo manželství, po pravdě jsem odešla já a rozbila vztah, kde jsem už nemohla vydržet, a čím jsem zaplatila za svobodu? Děti chtěly zůstat doma a já musela pryč, tím jsem opět přišla o práci, bydlení, děti, přátele. Zbyly mi dvě tašky oblečení a staré auto. A spirála šla pořád dolů a dolů.

Tak jsem prožila tři roky v depresích, osamělosti, chudobě a na Tajemství jsem těžce zanevřela. Byla jsem plná nespravedlnosti, ukřivděnosti, stále mi běžely hlavou myšlenky jen na to, jak se mi nic nedaří, jsem sama, nikdo mě nechce, neumím vydělat peníze, nestojím za nic. Vidíte tam někde nějakou vděčnost? Podle toho taky můj život vypadal. Neměla jsem vděčnost a i to málo, co jsem měla, mi neustále ubývalo.

Když jsem vděčná

Zrovna dneska jsem si uvědomila, jak moc se můj život změnil s projevenou vděčností. A jak moc je vděčnost tou lepší stranou závisti. Taky vás občas tak píchne u srdce, když vidíte, jak se někomu něco podařilo nebo vidíte tu paní jak je krásně oblečená, štíhlá. A sousedka má nadané úspěšné dítě. A kolegyně v práci vlastně nic nedělá a ten její kolem ní skáče.

Závidět se dá leccos a závist vám může hodně blokovat přístup k hojnosti, štěstí a penězům. První pomoc proti závisti si můžete naordinovat sami. Pokud se vám závistivá myšlenka mihne v hlavě, řekněte si, to je super, že on má víc než já, protože teď jsem na řadě já a dostanu taky.

Dobrá zpráva je, že mozek může akceptovat jen jeden stav. Buď cítí vděčnost, nebo závist. Udělejte si malé cvičení na prohloubení vděčnosti. Každé ráno nejdřív, jak můžete, se zamyslete a napište si 10 věcí, za které jste v životě vděční. Ale opravdu je napište. Rukou do sešitu. Vaše akce má váhu a pak jen sledujte, o kolik budete každý den šťastnější a jak poroste oblast, za kterou jste vděční.

Přeji vám mnoho a mnoho vděčnosti, ať dostanete ještě více hojnosti. A pocit závisti vám pomůže změnit na vděčnost NLP. Jednoduchou technikou přemapování se závist změní na vděčnost, protože závist je neuvěřitelně vlezlá. Ale jak si tyto pocity uvědomíte, už s nimi můžete pracovat.

Více o: Alena Habichová

NLP kouč se specializací na partnerské vztahy a problémy s chováním a učením u dětí. Spolupracuji s podnikateli i sportovci a pomáhám jim najít efektivní a rychlou cestu ke splnění cílů. ▬▬▬ Tel.: +420 728 827 382 ▬▬▬ Email: belladona.aha@seznam.cz ▬▬▬ Web: www.alena-nlp-kouc.cz ▬▬▬ Skype: alena.habichova ▬▬▬ Oblast: Soběslav, Tábor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..