K čemu je nám dobrý mozek?

V posledních letech se rozmohlo sdružování přístrojů do takzvaných multifunkčních zařízení. Kde kdo dnes má chytrý telefon. Je to přístroj, kterým se dá telefonovat, přehrávat hudba, fotit, natáčet video, pohlídá vám auto i mimino, nahradí i osobní počítač a jiné. Věděli jste, že tento přístroj, ve vaší kapse, je v mnoha ohledech výkonnější než technika, která sloužila k výpočtům pro první lety do vesmíru?

Není divu, že občas říkáme, že je chytřejší, než my sami. Přitom je to škoda, protože se tím ohromně podceňujeme.

Místo, abychom si přiznali, že ho jen ještě neumíme správně používat, přisoudíme si vlastnosti a identitu hlouposti, niž bychom si uvědomili, že naše vlastní multifunkční zařízení v naší hlavě je nesrovnatelně výkonnější, chytřejší a učenlivější, že?

Jedno, ale mají obě společné, zatím ještě neumíme využít jejich plný potenciál. Můžeme však svoji situaci v mnohém zlepšit, když si pořídíme návod k použití.

Nevím sice jaký máte model telefonu, ale jsem si jistá, že máte v hlavě stejné multimediální zařízení jako já. MOZEK.

Honí se mi hlavou, jak úžasný může život být, když člověk ví, co chce, jde za tím a zažívá pocit naplnění a štěstí.

Málokdo si dnes uvědomuje, že jsem se narodila s vážným motorickým postižením levé ruky. Snad proto, že jsem obdařena touhou žít normální život a ochotou jít za limity svého těla. No, někdy až na hranu rozumu. Když jsem byla malá holka a snažila se pobrat tolik věcí najednou až mi vypadávaly z rukou, moje milovaná babička říkávala: „Šárinko, línej se nejdřív strhá. Vezmi si toho míň a běž dvakrát“ Ale já na to neměla čas, musela jsem to pobrat naráz, abych toho stihla víc a hned… a vztekala se, že mi to nejde a sbíráním věcí a opakovanými pokusy jsem promarnila víc drahocenného času a sil, než kdybych se ochotně poučila a šla víckrát. Moudrost přichází s léty pokusů a opakovaných omylů, nebo je i jiný způsob? Kolika báječných úspěchů člověk může dosáhnout, když si dá poradit a uplatní moudrou radu? Jak se změní náš život díky radám metody Kaizen?

Dnes a denně si uvědomuji, jaké požehnání mi do života přineslo poznání o NLP – neuro-lingvistické programování.

Má to, přiznejme si to, divný název. Programování mozku pomocí jazyka, kterému mozek rozumí. Jako kdyby náš mozek byl počítač, do kterého nahrajeme opravený software. Zní to jako science fiction? Vůbec ne, tak jednoduché to může být. Není mnohem větší utopie neustále si přehrávat filmy o hlouposti, neschopnosti a neodvratitelném krachu a s tímto mentálním nastavením se pokoušet uspět? A s každým dalším neúspěchem zesílit ten neúprosně kritický hlas v hlavě? Sama jsem takový hlas poslouchala řadu let. Ne, tak se nedá šťastně žít. Milující rodina, věrní přátelé a špičkové lékařské týmy vám nemohou pomoci, dokud se podvolujete tomuto sadistovi ve své hlavě. Chce to pustit jiné zvuky, jinou grafiku, jiné přívětivější uživatelské prostředí. Na počítači si to běžně přizpůsobujeme, často je to ta první věc, kterou uděláme.

Jaký by byl váš život, kdybyste si totéž dovedli udělat v hlavě?
Jaké by to bylo, kdybyste našli způsob to udělat? Znovu a znovu. Lépe a lépe.
Tak to udělejte! Je to pro vás. Zasloužíte si to!

Jsem NLP kouč, kouč osobního rozvoje a těším se na to, až vám pomohu a vy se budete cítit skvěle.

Objednejte se ke mně na koučink ještě dnes a začněte žít lépe a lépe.

Více o: Šárka Horáková

NLP koučka se zaměřením na posilování osobní moci, sebedůvěry, sebevědomí, lásky k sobě. Specializuji se na vnitřní prožívání a práci s emocemi. ▬▬▬ Adresa: Nádražní 598, 685 01 Bučovice ▬▬▬ Tel.: +420 605 088 133 ▬▬▬ Email: sarka.horak@gmail.com ▬▬▬ Web: www.sarkahorak.webnode.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..