Lucie Suková

Certifikovaná koučka NLP
Mobil: +420 608 503 109
Email:  l_voriskova@hotmail.com
Web: lucie-sukova.cz
Oblast: Strakonice

Žila jsem skoro 10 let v cizině – nyní jsem mamka dvou malých dětí – zpět na naší rodné hroudě. Život je jedna velká cesta plná dobrodružství a životních zkoušek, zároveň plná skvělých zážitků a zkušeností.
Náš život je plný rozhodování, a to nás dělá tím – kým jsme. Je důležité, aby člověk našel nejlepšího přítele hlavně sám v sobě, ale zároveň se nebál říct o pomoc svému okolí.
Někdy je lepší, když máme ještě jinou, další silnou oporu, která v nás věří stejně silně a upřímně.
Jeden z citátů, které jsou mně blízké „KOLIK ŘEČÍ ZNÁŠ, TOLIKRÁT SEŠ ČLOVĚKEM“ – je to jedna velká pravda.
Jakmile mluvíte plynule dalším jazykem – objevíte své „jiné“ já – „jiné“ já – které vám dovoluje být jiný, chovat se jinak, mluvit jinak – tím přitahujete jiné lidi – než, když mluvíte ve svém rodném jazyce.
Jako děti jsme také nezačínaly s knížkou v ruce a nedrtily jsme se gramatiku. Učily jsme se přirozeně – hrou a vnímáním všemi smysly – učil nás sám život.
Proto věřím v přirozenost a přirozené učení. Měla jsem to štěstí, že jsem vycestovala a mohla jsem v přirozeném prostředí být 24/7, ale nemyslím si, že to je nutné. Stačí si to nastavit ve své mysli, a hlavně si to nasměrovat jako náš cíl. Chci se doopravdy dorozumět (např. v angličtině)?
Moji největší učitelé a průvodci mé prvotní angličtiny byly PRÁVĚ DĚTI.
Proto bych sama sebe nenazvala učitelem, ale spíše průvodcem.
Chci, aby si lidé uměli anglická slovíčka, jejich spojení a výrazy zažít. Díky skutečným situacím. Neexistuje nic takového – jako talent na jazyky.
V učení se dalšího cizího jazyka, a to hlavně již v dospělosti jde hlavně o motivaci, vizualizaci a zažívání si různých pojmů či výrazů.

Myslím, že za ty léta mohu tvrdit, že jsem expert na překonávání nových začátků – ať už začínat se učit nový jazyk, vrhnout se do nového životního stylu, začít novou práci nebo začít na novém místě od samého začátku.
Díky těm všem změnám ve svém životě toho už o sobě vím mnohem víc a jsem za to ráda, protože vím, že se mohu sama na sebe spolehnout.

Dovolím si troufnout říct, že jsem sama sobě nejlepším přítelem, ale také vím, že o problémy je někdy dobré si podělit. A to nejlépe se zkušeným koučem.
Pokud chcete vědět o mně více, navštivte můj web Lucie Suková.

Více o: Kurzy NLP

Akreditovaný a certifikovaný výcvik NLP koučů mezinárodní organizací NLPEA.