Osobní kouč – jak ho vybrat a jaká je obvyklá cena

Osobní kouč je dnes velmi oblíbenou formou poradenství. Jeho základní úkolem je pomoci klientovi dosáhnout jeho osobního a profesního rozvoje. Může se jednat o poradenství v oblasti kariéry, vztahů, finančního plánování, zvládání stresu nebo jiných oblastí života. Pro ty, kteří se rozhodnou využít služeb osobního kouče, je důležité vybrat si odborníka, který bude schopen poskytnout kvalitní poradenství.

Nejdůležitějším kritériem pro výběr osobního kouče je zkušenost a kvalifikace. Ideální je vyhledat osobního kouče, který má zkušenosti z oblasti, kterou potřebujete, například z oblasti kariéry, vztahů nebo finančního plánování.

Kromě toho je důležité se ujistit, že vám osobní kouč bude vyhovovat. Je důležité mít s ním dobrý vztah, abyste se cítili komfortně a byli schopni sdílet své myšlenky. Proto je dobré před návštěvou osobního kouče provést nějaký rozhovor, abyste se ujistili, že vám osobní kouč bude vyhovovat.

Jaká je obvyklá cena za osobního kouče? Obvykle se ceny osobních koučů pohybují v širokém rozmezí. Cena se může lišit v závislosti na kvalifikaci a zkušenostech osobního kouče. Obvykle se ceny pohybují od 500 do 5000 Kč za hodinu. Při objednávce více sezení můžete dostat slevu.

Vybrat si správného osobního kouče může být obtížné, ale vyplatí se. Požádejte o úvodní sezení zdarma, nebo alespoň telefonickou konzultaci, při které nastíníte oblast, na kterou chcete koučink směrovat, a životní souvislosti, které vám brání vašich cílů dosáhnout.

Koučování je dlouhodobý proces. Pracujete na vyjasnění vašeho cíle, odstraněné překážek, které jsou na cestě, plánování a realizaci postupných kroků k dosažení tohoto číle. Kouč je pro vás parťák, kterému se zodpovídáte za kroky, které jste se rozhodli uskutečnit, aby se vaše plány staly skutečností.

Pokud si na úvodním sezení / konzultaci s koučem „sednete“, tak běžte do toho. Vyplatí se to. Osobní koučování může být skvělou příležitostí k osobnímu růstu a rozvoji. Tím, že si vyberete kvalifikovaného a zkušeného osobního kouče, můžete získat nejlepší možnou podporu na vaší cestě k dosažení cíle.

Pokud zatím nevíte přesně, na jakou oblast svého života se chcete zaměřit u koučinku, položte si koučovací otázky na ujasnění vize, případně si nastudujte techniky NLP v online kurzu NLP, ze kterých mnohé můžete použít i samy na sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..