Překvapivý způsob, jak se stát oblíbeným u šéfa

  • Máte problém s nadřízeným, podřízeným, v kolektivu?
  • Stává se Vám, že Vás nadřízený ponižuje nebo slovně uráží?
  • Říkáte si „já jsem v klidu, on útočí bez příčiny“?

Vysvětlení může být jednoduché. Jste prostě jiní. A proto použijete techniku Raport.

Co Vám přinese ovládnutí techniky Raportu?

  • oblíbenost, uznání, soustředění se na sebe i na druhé
  • okamžitou změnu
  • z pozice odmítnutý se dostanete do pozice přijatý a přijatelný

Věděli jste, že slova mají jen 7% vliv v celkové komunikaci? Není až tak důležité co říkáte, ale jak. Jakým tónem, jak rychle a hlavně jak u toho působíte.

Abyste věděli, na co se můžete těšit na kurzu NLP, uvádím ukázku z jednoho mého sezení s klientem. I jedna jediná část dokázala způsobit obrovskou změnu.

Klient měl problém s majitelem společnosti, pro kterou pracuje již více než 5 let. Odvádí výbornou práci s prokazatelnými výsledky. Za práci je dobře odměňován, přesto uznání od jeho šéfa většinou obdrží jeho kolegové. On docela často naopak sklízel výsměch a ponižování. „Jak je to možné? Já na sobě tolik pracuji, pro firmu bych dýchal, přinesl jsem milionové zakázky a pomohl firmě vydělat miliony“ povzdechl si.

Chápu. Velice Vás to trápí. Vidím dokonce, na základě Vašeho osobnostního rysu v obličeji, že si dáváte velký pozor na to, co říkáte. Dá Vám velké úsilí sdělit, co si myslíte. Pečlivě vážíte slova. Vše co říkáte má hlavu a patu. Popište mi, jak vypadá chvíle strávená s Vaším šéfem.“ řekla jsem.

Zamyslel se a začal situaci vykreslovat. „Oba se šéfem kouříme, tak si jdeme společně občas zapálit. Většinou se bavíme obecně, ale někdy z ničeho nic mě slovně napadá a uráží.

Popište mi a ukažte, jak stojíte, jak daleko, co děláte s rukama a jaký máte postoj“ potřebovala jsem vědět více. Chvíli popisoval, ukazoval, vysvětloval …..

Všimnul jste si někdy, co dělá Váš šéf jinak v rámci Vaší společné chvíle?

No jasně“ zajásal. „Já se snažím stát v klidu, působit vyrovnaným dojmem a navozuji příjemnou atmosféru i když se tak třeba necítím. Za to On, na mě působí neustále ve stresu, pořád přešlapuje z místa na místo, mluví tak rychle, že mu kolikrát ani nerozumím. Je roztěkaný.

Milý čtenáři, najdeš mezi nimi rozdíly? 🙂

Rozdílnost – to je ten problém.

Řekla jsem jednoduše: „napodobujte ho“.

Prosím? To se mám chovat jako on? Jako člověk, který v mých očích má problém komunikovat se svým okolím? Každý si na něho stěžuje. Téměř nikdo ho nemá rád!“ Jeho odmítnutí bylo v ten moment samozřejmě v pořádku. Vysvětlila jsem mu tajemství raportu i vlivu podobnosti na naše podvědomí. Šli jsme si s klientem zapálit (co bych pro klienta neudělala, když to má splnit účel 🙂 ) a natrénovali si gesta, pohyby i rychlost mluvy jeho šéfa.

Za tři týdny se klient ozval. Do telefonu mi sdělil: „Šéf chodí po celé firmě a vykládá, že jsem to nejlepší, co firmu potkalo. Je to jako zázrak. Stačily mi dvě cigarety se šéfem a nastal obrat o 360 stupňů. Mám pocit, že jsme si bližší, než jsem si myslel. Sice ani nevím co říkal, jen jsem se soustředil na napodobování. Potřebuji se naučit víc, můžu se k Vám opět objednat?“.

A co Vy?
Chcete se také naučit víc?
Chcete poznat techniky, kterými můžete Vaše vztahy vědomě řídit?

V měsíci březnu Vám nabízím 20 minut ukázky zdarma. Každý pátek v době od 9:00-13:00 bude v mojí pracovně den otevřených dveří.

Více o: Kamila Slavíčková

Jako Certifikovaný kouč Vám můžu pomoci s odstraněním: poruch učení (DIS), zlozvyků, závislosti, nejrůznějších strachů, fóbií, negativních emocionálních stavů (hněv, smutek, strach, pocity viny), nadváhy… Pomůžu Vám rozvíjet: sebevědomí, komunikační dovednosti, peníze, vlastní kreativitu, plány a projekty… ▬▬▬ Provozovna: Karlova 7, Brno ▬▬▬ Tel.: 608­ 412­ 204 ▬▬▬ Email: k.slavickova@volny.cz ▬▬▬ Web: www.kaicentrum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..