Proč je kraniosakrální terapie tak účinná?

Kraniosakrální terapie je terapeutický přístup, který využívá lehký dotek k léčbě různých fyzických a emočních problémů. Tento terapeutický přístup je založen na teorii, že každý člověk má vnitřní sílu uzdravení, kterou můžeme využít k podpoře zdraví a uzdravení. Kraniosakrální terapie je založena na vědomí tohoto uzdravení a jeho schopnosti, které mohou být použity k léčbě různých problémů.

Název terapie vychází z pojmenování kostí, které ohraničují systém, v kterém terapeut pracuje. Jedná se o kosti lebky – kranium a kost křížovou – sakrum, ohraničující centrální nervový systém.

Kraniosakrální terapie pomáhá zmírnit bolest, stres a napětí. Také se může použít k léčbě pohybových problémů, jako je například bolest hlavy, migrény, cervikální myofasciální syndrom, temporomandibulární poruchy, nebo i některé neurologické poruchy. Kraniosakrální terapie se také používá k léčbě emočních problémů, jako je únava a stres.

Kraniosakrální terapie je vysoce účinná, protože se zaměřuje na podporu přirozené regenerační schopnosti těla. Když je terapeutický dotek použit na správných místech, podporuje to přirozený proces uzdravování těla. Terapeut vyšetří oblasti napětí a bloků v těle a použije lehký dotek k podpoře přirozeného procesu uzdravování.

Je to neinvazivní léčebný přístup, který používá lehký dotek, aby podpořil přirozenou schopnost těla obnovit se a být zdravé. Kraniosakrální terapie může být velmi účinná při léčbě různých fyzických a emočních problémů.

Kromě toho na uvolnění stresu, nahromaděných negativních emocí a nastolení pozitivních emocí je možné využít i NLP techniky Kotvení, Bourání kotev a Kruh skvělosti, které se můžete naučit v online Diplomovaném kurzu NLP. Využijte neomezené možnosti svého těla a mysli na zlepšení toho, jak se cítíte, právě teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..