Sebevědomí pro vás? Nemožné na počkání

To je docela odvážné tvrzení, což? Ale já si klidně troufnu. Proč? Protože jsem mnoho let, vlastně od dětství trpěla nízkým sebevědomím. Vím jaké to je, když vám šotek v hlavě neustále našeptává, na to nemáš, podívej se, jak vypadáš, na to místo čeká deset lepších, ještě umíš málo, nic si nezasloužíš. Je vám to povědomé?

Jako dítě jsem žila s přísnou matkou a otcem co většinou nebyl doma. Neměla jsem nijak nešťastné dětství, jen jsme si nějak nerozuměli. A tak jsem koukala co nejrychleji zmizet z domova. No co mě nenapadlo? Ano, vdala jsem se. Z velké lásky za o dost staršího muže. Byl pro mě bůh a vše co řekl svaté. A výsledek? 25 let života s člověkem, který se mě snažil plně ovládnout, a já poslouchala poznámky typu, nemáš vlastní názor, kdybys mě poslechla tak se ti to nestalo, co si dělala celý den, proč jdeš tak pozdě, kdes byla, proč tohle ještě není hotové, na všechno zapomeneš. Kritika, nedůvěra, obviňování. Vše vyvrcholilo fyzickým útokem a já skončila v azylovém domě. Jaké asi bylo moje sebevědomí?

A je možné zdravé sebevědomí nějak definovat? Pro někoho je sebevědomí úspěch v práci, pro jiného pěkné vztahy v rodině, pro někoho vzhled. Každý vnímáme sebevědomí v něčem jiném, ale všechny ty důvody mají stejný základ. Sebevědomí je vědomí si vlastní hodnoty. Sebepřijetí. Tzn. Přijímám se tak jak jsem. S dobrými vlastnostmi, ale i se svými slabostmi.

Já měla to obrovské štěstí, že jsem poznala NLP. Ke zdravému sebevědomí lze dojít po drobných krůčcích dlouhodobým vývojem. Ale je to dřina. Doslova. Za každým úspěchem a krokem dopředu klidně přijdou dva tři vzad. Programy léta vtloukané vykonají své. NLP je jako kouzlo jako zázrak. Zažila jsem proměnu během pár týdnů. Z utrápené a podceňované ženy jsem se stala ženou se zdravým sebevědomím. Jsem to já Alena. Znám svou hodnotu a mám cíl, o kterém vím, že ho dosáhnu. Prvně v životě zažívám pocit úspěchu. Přichází po krůčcích a s ním i důvěra, obdiv, zadostiučinění, ocenění a s nimi i peníze.

NLP mi změnilo život. Pokud se trápíte tím, že vám chybí víra v sebe, využijte efektivních technik NLP. Jasně můžete číst knihy, poslouchat motivační nahrávky, chodit na semináře. Ano, má to velký význam pro osobní rozvoj. Jen NLP vám tu cestu hodně urychlí. Nechám na vás, zda si chcete splnit přání jízdou na kole nebo ve Ferrari.

Více o: Alena Habichová

NLP kouč se specializací na partnerské vztahy a problémy s chováním a učením u dětí. Spolupracuji s podnikateli i sportovci a pomáhám jim najít efektivní a rychlou cestu ke splnění cílů. ▬▬▬ Tel.: +420 728 827 382 ▬▬▬ Email: belladona.aha@seznam.cz ▬▬▬ Web: www.alena-nlp-kouc.cz ▬▬▬ Skype: alena.habichova ▬▬▬ Oblast: Soběslav, Tábor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..