Sjednocení

Stává se vám, že se někdy cítíte jakoby rozpolceni? Že jedna část vašeho Já něco chce a druhá ji v tom brání a má strach? Nebo že jedna část vašeho Já se cítí jako někdo pozitivní, koho přijímáte a druhá část vašeho Já jako někdo negativní, s kým nesouhlasíte?

Ujistím vás, je zcela normální, že se toto děje.

Člověk kráčí po své cestě, potkává lidi, prožívá rodinné zátěže, nabývá zkušenosti, dostává životní rány a najednou začne pociťovat rozpolcenost, nespokojenost sám se sebou.

Možná i začne tu negativní část v sobě odsuzovat, bojovat s ní, potlačovat jí. Věnuje jí nakonec tolik pozornosti, že mu to paradoxně vezme spoustu energie a životní vitality. A nespokojenost se sebou samým dále narůstá.

Také si začne uvědomovat, že byl kdysi před tímto vším jedním jediným celkem. Že byl v jednotě. A najednou chce zpátky svou spokojenost, životní sílu a energii.

Nejúčinnější technikou NLP v těchto případech je hypnotická technika Integrace částí. Díky této technice si člověk pojmenuje a zvědomí obě části svého Já a hledá u nich hlubší smysl a význam. V průběhu zjistí, že obě tyto části mají společný smysl. Příjde si i na zdroje, které obě části pro sjednocení potřebují. Možná dojde i k poznání, že ta pozitivní část něco na té negativní obdivuje a chce to také. Tímto vším se části začnou postupně krok po kroku propojovat, až se propojí zcela, v jeden celek. Člověk si tento pocit plně všemi smysly prožije. A podvědomí dostane impulz pro změnu v chování a myšlení.

Člověk najednou pocítí obrovskou úlevu v sobě. Úlevu, že již proti něčemu či někomu nemusí bojovat. Neboť každý z nás je jedním celkem.

A to že každý jsme originál a jedineční v našich potřebách, dokazují případy v praxi. Tak například jsem s klientkou řešila Rebelku a Hodnou školačku v sobě, v jiném případě Vnitřní dítě a Dospělou ženskou, v dalším Ošklivost a Krásu nebo to, že jedna část klienta chtěla lepší práci pro sebe a druhá pro to nebyla schopná obětovat rodinu a časové možnosti. Ve všech případech jsme našli společný hluboký smysl obou částí jako například Radost, Štěstí, Svoboda, …

Chcete se cítit lépe? Chcete nabýt zpět vaši spokojenost, vitalitu a životní sílu?

Ráda se stanu vašim průvodcem a ještě raději budu pozorovatelem na vaší cestě ke sjednocení sebe sama.

Více o: Jindřiška Chaloupková

NLP koučka se zaměřením na témata osobní, vztahové či pracovní roviny, např. posílení sebevědomí, sebejistoty, sebelásky, radosti do života, motivace v životě, změny profese, tvorby vizí a projektů, s odstraněním negativních emocí a posílením pozitivních emocí, odstraněním negativních zážitků, omezujících přesvědčení o sobě, fobií, apod. ▬▬▬ Adresa kanceláře: Rybnická 56, Brno ▬▬▬ Tel.: +420 774 441 445 ▬▬▬ Email: chaloupkova.jindriska@gmail.com ▬▬▬ Web: www.jchaloupkova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..