Znáte NLP?

Tři obyčejná písmena. Zaklínadlo nebo moderní čáry máry? Když jsem na tuhle zkratku prvně narazila, hlavou mi blesklo, nevím, co to znamená, ale určitě mě to uráží. Je to však celkem prosté. Za třemi písmeny se skrývá neuro lingvistické programování. Že vám to pořád nic neříká? Podívejte se dál.

Volně přeloženo to znamená programování mozku pomocí slova. NLP pracuje s podvědomím a tím dosahuje velice rychlé a efektivní změny v myšlení.

Pomoooooc!!!! A už jsou tu ty čáry máry. Nicméně představte si mozek jako počítač. Představte si situaci, že jste si koupili počítač s vadným softwarem. Zadáte počítači úkol a dobré víře čekáte, na výsledek. Výsledek z počítače pravda vypadne bohužel ne zcela totožný s vaším očekáváním. Stalo se vám to někdy? Mě tedy ano a rozhodně ne jednou. Neustále se mi v životě opakovala situace neúspěchu a zklamání v práci a podnikání.

NOVÉ MYŠLENÍ

Bylo mi 24, žila jsem bouřlivá 90 léta a trh jako hurikán ovládla firma Amway.  Nadšením jsem dvě noci nemohla spát. Snila jsem o tom, jak vydělávám statisíce a jezdím na exotické dovolené v novém bouráku. Napřela jsem všechny síly k naplnění svého cíle. Dle rad sponzorů psala seznamy lidí, které můžu obchodně oslovit, učila se prezentovat výrobky, mluvit a budovat tým. Já jako introvert jsem vyvinula nadlidské úsilí, abych se naučila lépe komunikovat a vylezla z ulity svého soukromého světa. Dala jsem svému snu všechnu energii svých 24 let a výsledek? Po dvou letech práce mi doma zbylo zboží za 20 000kč a pošramocené sebevědomí.

No nic, po čase jsem se oklepala a začala se zajímat o oblast esoterických věd, duchovních nauk a léčitelství. Časem koníček přerostl v koně a já otvírala masážní salon. Později přibyla detoxikační terapie a výživové poradenství. Mým cílem bylo, pomoci svým klientům zlepšit zdraví a kvalitu života. Bohužel přes veškerou snahu a vytrvalost to zřejmě klienti až tolik neocenili a já opět po 4 letech končila podnikání, tentokrát s dluhem 50 000. V tomto případě nešlo jen o pošramocené sebevědomí, zhroutil se mi svět. Dobrovolně skončit, zavřít dveře, zabít vlastní sen. Bolest byla nekonečná.

OPAKOVÁNÍ A OPAKOVÁNÍ

Čekáte, co bylo dál? Že jsem se poučila a našla si poctivé zaměstnání? Trvalo dlouho, než jsem našla odvahu začít další podnikání, ale jak správně tušíte, ani tentokrát to neskončilo happyendem. Taky se vám něco podobného v životě stalo? Cyklí se vám stejné nebo podobné zážitky? Není divu. Vzpomínáte? Koupili jste si počítač s vadným softwarem a očekáváte, že stejný software vám přinese jiný výsledek? Nepřinese. Pokud na stejném rozcestí, zahnete pokaždé doprava, dojdete pokaždé na stejné místo. Kdo podobnou situaci zažil, pochopí míru frustrace a s tím přibývá i pocit méněcennosti, klesá sebevědomí a kruh se dále uzavírá a opakuje.

Můžete mi klidně oponovat, že je třeba použít pozitivní myšlení, zvýšit úsilí, prodloužit vytrvalost. Vždyť trpělivost růže přináší. Ano. Pozitivní myšlení je fajn, ale ve špatně naprogramovaném mozku nepřinese očekávaný výsledek, afirmace nepomáhají a nakonec možná zahořkneme a celý život vzdáme. Náš program v mozku zařídí, aby se mu realita přizpůsobila. Proto pro nás dva pánové Richard Bandler a John Grindler sestavili metodu rychlého programování mozku, abychom dokázali maximálně využít náš potenciál a stát se skvělými. Zamyslete se nad svými programy. Jaké vám běží hlavou myšlenky? Začínají slovy nechci, nebudu, nemůžu, nemám? Začněte tím, že si budete všímat svých myšlenek.

Více o: Alena Habichová

NLP kouč se specializací na partnerské vztahy a problémy s chováním a učením u dětí. Spolupracuji s podnikateli i sportovci a pomáhám jim najít efektivní a rychlou cestu ke splnění cílů. ▬▬▬ Tel.: +420 728 827 382 ▬▬▬ Email: belladona.aha@seznam.cz ▬▬▬ Web: www.alena-nlp-kouc.cz ▬▬▬ Skype: alena.habichova ▬▬▬ Oblast: Soběslav, Tábor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..