5 způsobů, jak vám KBT terapie může pomoci

Kognitivně behaviorální terapie (KBT) je psychoterapeutická metoda, která vám může pomoci zvládat emocionální a duševní problémy. Vyvinuta v sedmdesátých letech minulého století, KBT je založena na myšlence, že naše chování, myšlenky a pocity jsou vzájemně propojeny a že jejich vědomé ovlivňování nám může pomoci dosáhnout lepšího psychického a fyzického zdraví. KBT je nyní nejčastěji doporučovanou psychoterapeutickou metodou v USA a mnoha dalších zemích.

Zde je 5 způsobů, jak vám KBT terapie může pomoci:

  1. Pomáhá vám identifikovat a změnit škodlivé myšlenky. KBT terapie se zabývá především myšlenkami a jejich vlivem na naše chování a pocity. Terapeut vám může pomoci rozpoznat škodlivé myšlenky, jako je sebekritika nebo zbytečné obavy, a naučit se je změnit na užitečnější myšlenky.
  2. Přináší vám konkrétní techniky, které můžete použít k potlačení negativních pocitů. Jako součást KBT terapie se vám mohou poskytnout různé techniky, jako je například relaxace nebo pozitivní afirmace, abyste se naučili potlačovat a přemáhat negativní pocity, jako jsou úzkost nebo deprese.
  3. Poskytuje vám cenné dovednosti sebeovládání. KBT terapie vám může pomoci naučit se, jak se lépe ovládat a zvládat stres, a to prostřednictvím technik, jako je například změna myšlení nebo duchovní praxe.
  4. Pomáhá vám zlepšit vztahy. KBT terapie vám může pomoci objevit, proč se chováte určitým způsobem ve vztazích a může vám pomoci naučit se komunikovat lépe a vytvářet si užitečnější vztahy.
  5. Pomáhá vám najít nové způsoby, jak se vyrovnat se životními problémy. KBT terapie vám může pomoci naučit se, jak se vyrovnat s problémy, jako je například smutek nebo ztráta, a najít nové způsoby, jak s nimi zacházet.

KBT terapie vám může pomoci získat kontrolu nad vaším životem. S pomocí terapeuta můžete identifikovat a změnit škodlivé myšlenky, získat dovednosti sebeovládání a naučit se, jak se vyrovnat s životními problémy. Pokud si myslíte, že by KBT terapie mohla pomoci vám nebo někomu, koho znáte, najděte si kvalifikovaného terapeuta, který vám může poskytnout nezbytnou podporu.

Pokud chcete začít pracovat na svých negativních pocitech už teď, použijte NLP techniky Časových os, Kotvení a další, které najdete v online kurzech NLP. Transformujte své neužitečné myšlenky do nového pozitivního vnímání sebe sama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..