Čím větší je předek, tím větší je i zadek!

Nedávno jsem se pustila do četby knížky s názvem „Váš obličej nikdy nelže“ od autora Michio Kushi a na jedné z prvních stránek mě zaujalo Sedm principů řádu vesmíru. Princip uvedený v nadpisu mého článku byl šestý v pořadí. Pravdou je, že mě to natolik rozesmálo a pobavilo, že už jsem nebyla schopná číst knížku dál.

 

Začaly se mi do hlavy vkrádat neskutečné myšlenky, hned jsem měla několik návrhů, kde všude by se právě tento nadpis mohl objevit a jak by se asi vyjímal. Nu, na blogu mu to jistě bude slušet.

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že všechno má dvě strany? U takové mince je to jasné, to i často používáme ve smyslu: „Každá mince má dvě strany.“ Ale uvědomili jste si, že to samé se týká i nás lidí? Jistě, v dětství jsme v pohádkách slýchávali, že vítězí dobro nad zlem, láska nad nenávistí, rozum nad hloupostí. Je to však vždy tak striktně oddělené? Neskrývá se náhodou v každém z nás obojí?

Prozradím Vám tajemství. Každý jsme jin i jang, světlo i tma, hodní i zlí, trpěliví i nedočkaví, dospělí i děti… Mohla bych pokračovat do nekonečna. Člověk je součástí přírody a ta je složená z protikladů. Proč? Abychom vždy přesně poznali, kde jsme. Jak bychom poznali, že jsme nahoře, kdybychom nikdy nebyli dole? Vážili bychom si lásky a pokory, kdybychom neprožili také nenávist a pohrdání?

 

Faktem je, že máme vždy možnost výběru. Sami si volíme předek nebo zadek. A je na nás i to, jakou budou mít velikost. Pokud nám cokoli nevyhovuje, máme úžasnou možnost na tom zapracovat a změnit to. Tou možností je neurolingvistické programování.

Své první emoce a zkušenosti si odnášíme do života už od maminky z bříška. V průběhu porodu podstupujeme svou první nejnáročnější cestu, cestu do života. Mnohé výzkumy jednoznačně prokázaly, že myšlenky matky se přenáší jak na plod v děloze, tak později i na narozené dítě. Jakoby mezi nimi kromě pupečníku existovalo ještě jiné spojení. Je velmi důležité, jakým způsobem nastávající i novopečená maminka uvažuje. Už v tak raném věku si fixujeme některá přesvědčení o sobě, které s námi kráčí dalším životem a výrazně nás ovlivňují.

 

Často se stává, že vědomě absolutně nevíme, kde se ta či oná myšlenka vzala v naší hlavě. Až když začneme pracovat s podvědomím díky skvělým technikám jako jsou například časové osy nebo submodality, nalezneme pravý důvod. Nezřídka právě z období před porodem, někdy už dokonce z doby početí. Dokážete si představit, jak by mohl svět fungovat jinak, kdyby si všechny těhotné maminky tohle uvědomily? Kdyby na svá miminka nepřenášely své obavy a strachy a včas by s nimi začaly pracovat? Jak by se většina z nás mohla cíti jinak? Kolik by ubylo antidepresiv a psychiatrických pacientů?

 

Věnovala jsem tomuto tématu mnoho dlouhých večerů a uznala jsem, že by to mělo zásadní dopad na náš svět. Proto jsem napsala eBook s názvem Jedno rozhodnutí pro dva životy, ve kterém se věnuji právě této problematice. Doporučuji všem, nejen těhotným maminkám, aby se začali vědomě zabývat svými vnitřními pochody. Nebuďte sami k sobě lhostejní. Soustřeďte se na všechno, čím trávíte svůj drahocenný čas-nejen činnosti, ale i myšlenky, postoje, přesvědčení. Porovnejte, kolik z nich je naladěných pozitivně a kolik negativně? A jaký je Váš život, spíš plus nebo mínus, slunce nebo mrak? Klidně si tyto postřehy i zapište a každé ráno zaznamenejte tu úplně první myšlenku, která Vám probleskne hlavou. Jestli není sluníčková, zkuste zapátrat po jiné. Stoprocentně máte na výběr. Tak si vyberte správně pro svou mysl i své tělo.

Čím větší předek, tím větší zadek… Čím lepší vnitřní rozpoložení, tím zdravější tělo. Všem ostatním lhát můžete, snad to ani nepoznají nebo to přejdou mávnutím ruky. Sami sobě říkejte pravdu a nezavírejte oči před realitou, která jednoduše existuje. Všechno je vzájemně propojené, tak to přestaňme ignorovat. Mysleme na teď i na potom, aby ještě nějaké potom vůbec nějaké bylo… Vstávejme každý den s úsměvem!

Kdybyste potřebovali s čímkoli poradit nebo máte jakékoliv otázky, neváhejte mi napsat na emailovou adresu nlp@marketantosovska.cz.

Více o: Markéta Antošovská

NLP koučka se zaměřením na rodinné a partnerské vztahy. Vím, že všechny ženy a zvláště pak ženy maminky, v sobě nosí spoustu tajných snů a přání, často jim však chybí odhodlání. Společně můžeme zapracovat na Vašem sebevědomí, odstranit emoce z Vašeho nitra, které Vám již neslouží a táhnou Vás ke dnu, zbavit Vás přesvědčení, které limitují Váš život i životy Vašich dětí a partnera. Váš svět jsou Vaše myšlenky. Změňte své myšlenky a změníte celý svět... ▬▬ Místo: Jevíčko ▬▬ Tel.: +420 723 012 809 ▬▬ Email: nlp@marketantosovska.cz ▬▬ Web: www.marketantosovska.cz

2 thoughts on “Čím větší je předek, tím větší je i zadek!

  1. Já mám problém,našla jsem si přítele-jsem 4 roky vdova- jenomže on je o 21 let mladší.Mě je 78 let,ale stále mladistvější myšlení se vším všady.Trápí mě ale pomyšlení,že je to přeci jen velký rozdíl.Jsem bezradná,nevím si s tím rady,jestli se mám vykašlat na předsudky,nebo jít od toho.Moc se mi nechce,má mě rád a není to kvůli penězům,mám normální důchod,ale vyžiji s ním,není to moc,ani málo.Vdávala jsem se velice mladá,čekali jsme miminko.Manžel byl rázný člověk,já potřebovala projevit něhu,lásku,ale nebyl čas,chodil ještě po práci dál dělat,neměl čas a ani náladu na moje požadavky.Vše se změnilo,když jsme již byli podstatně starší,ale já ten blok měla stále v hlavě a nebyla jsem schopna plně procítit soužití.Přítel je to,co mi vždy chybělo,mám strach,jestli si něco jen nenamlouvám,mám z toho v hlavě kolotoč.Nevím si rady.Děti jsou již odrostlé,mají svoje životy a cítím se osamělá.Poradíte ? Děkuji Květa

  2. Dobrý večer, Květo. Všechny odpovědi na své otázky nosíme uvnitř sebe. Lidé zvenčí nás mohou navést, ale hledat musíme sami v sobě. Jestliže zažíváte pocity, které jste celý svůj život postrádala či nemohla plně projevit, mohou Vás svou intenzitou překvapit, možná i vystrašit. Cítíte-li se šťastná a naplněná, dovolte sama sobě po těch letech prázdnoty zase vyplnit své nitro láskou a blízkostí. Pátrejte po svých konkrétních myšlenkách, které Vám napovídají, že nejednáte správně. Co říkáte sama sobě? Můžete nalézt i myšlenky, které Vaše jednání podpoří? Věnujte jim více pozornosti a jednejte v souladu se svým nitrem.
    Přeji Vám krásné dny naplněné láskou a štěstím. Je přeci máj, lásky čas.
    S pozdravem Markéta Antošovská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..