Vizualizace

Možná přemýšlíte o tom co chcete. Máte své sny a plány, které chcete uskutečnit. A možná jste se konečně odhodlali jít za tím co vás baví nebo k tomu, co jste již dlouho odkládali. Každého z nás občas přepadnou pochybnosti, zda dokážeme to, co jsme si předsevzali.

 

Najděte si pravidelně chvilku na meditaci a zklidnění a pracujte se svým podvědomím. Možná právě vizualizace zahrady vám pomůže.

 

Pohodlně se posaďte nebo si lehněte, zhluboka dýchejte, uvolněte se a představte si krásnou zahradu jako své osobní místo plné klidu, bezpečí a odpočinku.

 

Zeptejte se sami sebe: Co opravdu chci v mém životě?“ Nechte odpovědi přicházet svobodně, nic neposuzujte. Nechte myšlenky růst a nabývat konkrétních podob. Až budete mít jasnou vizi, položte si další otázku:

 

Co mě může zastavit v dosažení toho, co chci?“ Představte si odpovědi na tuto otázku jako plevel.

 

Každý jednotlivý plevel vytrhněte i s kořenem. Plevel dokáže být nepříjemný, vytrvalý a ošklivý. Hledejte strach, nejistotu, nedostatek sebevědomí a sebelásky, „nejsem dost“, „jsem příliš“, a cokoliv dalšího co cítíte, že vás omezuje. Všechen takto vytrhaný plevel položte na stůl, ať na něj svítí slunce. Postupně zvadne a vysuší se. Až jednou zmizí úplně.

 

Potom si položte otázku: Jaké kvality potřebuji mít, abych si tvořila budoucnost, po které toužím?“ Představte si odpovědi na tuto otázku jako semínka.

 

S láskou je vysaďte tam, kde jste vytrhali plevel. Vysaďte více sebedůvěry, odvahy, síly, jistoty, sebevědomí, sebelásky, laskavosti a cokoliv dalšího, co cítíte, že potřebujete. Dívejte se na sebe, jak tato semínka sázíte a s láskou zaléváte. Nechte slunce zářit a přivést je k životu.

 

Navštěvujte svou zahradu pravidelně a vždy vytrhávejte plevel a zasazujte semínka. Tak se budete vědomě a podvědomě posilovat. Otázky si můžete samozřejmě klást jiné, podle toho co zrovna potřebujete.

 

Dnes večer vytrhávám vše, co mi neslouží. A na uvolněné místo zasévám kvality, které mne posilují a jsou mi prospěšné.“

Více o: Jana Hotárková

NLP koučka se zaměřením na odstranění bloků, strachů a omezujících přesvědčení, posílení sebejistoty, sebelásky, motivace v životě a zlepšení komunikace. ▬▬▬ Adresa kanceláře: Opava ▬▬▬ Tel.: 732 671 329 ▬▬▬ Email: hotarkova.jana@gmail.com ▬▬▬ Web: www.janahotarkova.mioweb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..