15 slov, kterými lidé vyhrávají v prvním dojmu

Budete překvapeni, jak následující slova změní názor ostatních na vás:

Pane/paní.

Toto slovo nestojí téměř žádnou námahu a klade se jen na konec odpovědi. Perfektně lichotí v profesionálních vztazích. Konkrétně při jednání s lidmi, které neznáme dobře, jsou starší než my nebo zkušenější než my. Podstatné je, že přidává na vážnosti a pozornosti.

Rádo se stalo.

Odpověď „rádo se stalo“ vkusně zdůrazní, že jsme vykonali něco, co stojí za poděkování, a že jsme to vykonali rádi. Vyjádřit, že to, co pro jiné děláme, stojí za to, je důležitý projev sebeuvědomění.

Tohle se děje.

Ve firmách, kde oceňují informace jako hodnotnou komoditu, zvláště vyniká člověk, který naznačuje, že je schopen relevantní informace nejen získat, ale i sdílet se svými nadřízenými. Informace jsou základem komunikace a komunikace je základem všech vztahů, protože vede k informovanosti.

Jak mohu pomoci?

Tato věta obsahuje důležitý apel – že jste tu pro druhé. Kdo by o tak nápomocného člověka nestál? Jeden přičinlivý mozek, otevřený ke spolupráci, se vždy může hodit.

Zařídím to!

Tato dvě slova znamenají, že jsme ochotni nabídnout pomoc, ale navíc jsme odhodláni převzít odpovědnost a o všechno se postarat. Když to jednou slíbíte, dotáhněte to.

Věřím, že uspějete!

Věta, která má tak blahodárný vliv, že si to mnozí ani nechtějí připustit. Leč komu v životě chybí energie a víra v sebe sama, ten by byl ohromen, co dokáže vyjádřené přesvědčení o jeho možném úspěchu z úst jiného člověka. Bez ohledu na momentální pozici, v jaké se nachází, je člověk schopen dokázat všechno, v co uvěří.

 

K posílení sebedůvěry lze snadno pomoci jednoduchou technikou NLP.

Více o: Jarka Dvořáková

NLP koučka se zaměřením na odstranění bloků, strachů, omezujících přesvědčení a nežádoucích emocí. Posílení sebevědomí a motivace v životě. ▬▬▬ Adresa: Praha 6 - Řepy ▬▬▬ Tel.: 607 506 606 ▬▬▬ Email: jarka.dvorakova@hotmail.com

1 thoughts on “15 slov, kterými lidé vyhrávají v prvním dojmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..