Přechod přes propast

Už se vám stalo, že jste v něčem UVÍZLI a přitom si mysleli, že si z toho sami nepomůžete?

Jednoduše proto, že propast mezi tím, kde jste teď a vašim vytouženým stavem je obrovská?

Uvíznutí může mít pro každého z nás různé podoby a také může být spojeno s různými emocemi. Jednou z podob je například prokrastinace nebo trvale špatná nálada.

Jak z toho ven?

Dovolte mi krátký recept:

  • Na chvilku se zastavte, zhluboka se nadechněte a prostě si připusťte, že jste uvízli
  • Přijměte skutečnost, že teď nevíte, co s tím
  • Řekněte si, že každá situace se dá řešit

Možná pak přijde malá úleva. ..možná i myšlenka, že není potřeba dělat obrovský krok na překročení propasti. Možná vám může pomoci s přechodem nějaký průvodce, který vás naučí umění malých kroků, aby vás ten jeden velký nesmetl.

Tím průvodcem může být i kouč, který k přechodu použije správnou techniku. Velmi účinnou v těchto případech je v NLP Řetězení kotev, pomocí které s vámi kouč vytvoří NOVOU STRATEGII přechodu přes propast pomocí mezikroků tak, abyste PLYNULE přešli ze současného stavu uvíznutí do stavu vytouženého.

Postupně si nakotvíte intenzivní prožitky od nežádoucího stavu, přes mezikroky – stavy, které vás z toho vyvedou ven, až po vytoužený stav. Tyto prožitky pak propojíte v jeden řetěz a tím vám zcela zmizí pocity a emoce neužitečného stavu. Na jejich místo nastoupí vytoužený stav.

Tak jsem s klientem řešila jeho totální bezradnost při jednání před úřady, kdy je závislý na rozhodnutí jiné osoby a má pocit, že doslova visí nad propastí, protože nic nemůže ovlivnit. Jeho vytouženým stavem byla Radost z aktivní práce, protože to má pro něj smysl a přináší mu prospěch. Jako mezikroky, které ho vyvedou ze současného stavu si určil – Důrazně to měním a Jsem plný energie.

Řetězení kotev jsme provedli několik dnů před zásadním jednáním klienta na úřadu. Ovšem jako první se efekt dostavil v každodenních situacích v soukromí, kdy nastalo něco co nemohl neovlivnit a on začal věc řešit s úsměvem a v pohodě. Pak přišlo jednání na úřadu, kde byla oboustranně uvolněná komunikace a nakonec vydáno ve věci pozitivní stanovisko.

Tak co říkáte? Zaujala vás technika Řetězení kotev? Pokud ano, ráda vám přes tu vaši propast pomohu.

Více o: Jindřiška Chaloupková

NLP koučka se zaměřením na témata osobní, vztahové či pracovní roviny, např. posílení sebevědomí, sebejistoty, sebelásky, radosti do života, motivace v životě, změny profese, tvorby vizí a projektů, s odstraněním negativních emocí a posílením pozitivních emocí, odstraněním negativních zážitků, omezujících přesvědčení o sobě, fobií, apod. ▬▬▬ Adresa kanceláře: Rybnická 56, Brno ▬▬▬ Tel.: +420 774 441 445 ▬▬▬ Email: chaloupkova.jindriska@gmail.com ▬▬▬ Web: www.jchaloupkova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..