Láskyplné vztahy

Přáli byste si láskyplný vztah se svým partnerem? Založený na respektu, úctě, důvěře a svobodě? To bychom chtěli všichni a za všech okolností.

A všichni také víme, že někdy jsou chvíle a okolnosti, kdy tomu tak není a kdy máme ve vztahu k láskyplnosti opravdu daleko. Ale ukažte mi někoho, kdo někdy neprožíval těžší chvíle. Kdo neprošel složitými situacemi ve vztahu.

A také vycházejme z toho, že těžkosti jsou našimi nejlepšími učiteli. Pokud je zvládneme se ctí, postoupíme zase o stupínek výše k láskyplnému partnerství. A jakákoliv pomoc je vítána.

Stává se mi , že klienti po určité době práce na sobě začnou hledat odpovědi a nové možnosti právě v oblasti komunikace partnerů. Proč? Protože si najednou začnou lépe uvědomovat sami sebe a svou hodnotu a to že některé věci přehlíželi nebo dělali něco co vlastně nechtěli dělat, něčemu se dlouhodobě podřizovali, apod.

Jak teď mohou najít společný jazyk se svým partnerem a tak zachránit jejich vztah?

V tento moment začínám fungovat také jako rádce a průvodce v mezilidských vztazích.

A uvědomuji si, jak cennými radami pro klienty jsou právě vědomosti o Smyslovém vnímání z NLP. Díky těmto radám si může klient daleko intenzivněji uvědomit, jak na něj partner reaguje na podvědomé úrovni a jestli přijímá vůbec to, o čem spolu komunikují.

O co tady vlastně jde? Být vnímavým pozorovatelem toho, co se děje s vašim partnerem – pomocí zraku, sluchu a pocitů. Podstata je v tom, že na úrovni vědomí děláme vědomé a naučené pohyby. Ale podvědomí reaguje na pozitivní či negativní reakce okolí zcela nekontrolovaně. Výsledkem jsou drobné nedobrovolné a nekontrolovatelné pohyby, které dotyčný nemůže ovládat vůlí.

Asi se ptáte CO S TÍM?

Můžete jednoduše začít modelovat a napodobovat chování druhé strany – ať již prostřednictvím hlasu ( hlasitosti, tónu, rytmu ), gest a postoje, rytmu dechu či slov. Zkrátka podle pravidla – podobní lidé se mají více rádi 🙂

Tak jsem například vysvětlovala klientovi, že opravdu není vhodné, začít ženě zpívat Není tu není, co by mě těšilo, když jeho žena na něj zrovna křičí.

Také je důležité si v komunikaci uvědomit, že každý z nás zpracovává zkušenost přes smysly – vizuální, sluchové, pocitové, chuťové a čichové. Ovšem každý z nás má tyto smysly jinak vyvinuty a některou složku může mít velmi silnou a některou zase oslabenou.

Má klientka si nedávno stěžovala na to, že partner jí už dlouho nekoupil kytku a ona jako vizuální typ chce přece vidět ten důkaz lásky.

Stačilo pár mých dotazů k partnerovi, abych pochopila, že je kinestetik – pocitově založený, pro kterého by bylo největším důkazem objetí s partnerkou.

Kolikrát tímto pochopením druhého získáme nadhled a stáváme se více pozorovateli než soudci ve vztahu.

Tak co říkáte? Bylo by pro vás užitečnou pomocí prostřednictvím smyslů lépe pochopit svého partnera?

Pokud ano, ráda se stanu vašim rádcem na cestě k láskyplným vztahům.

Více o: Jindřiška Chaloupková

NLP koučka se zaměřením na témata osobní, vztahové či pracovní roviny, např. posílení sebevědomí, sebejistoty, sebelásky, radosti do života, motivace v životě, změny profese, tvorby vizí a projektů, s odstraněním negativních emocí a posílením pozitivních emocí, odstraněním negativních zážitků, omezujících přesvědčení o sobě, fobií, apod. ▬▬▬ Adresa kanceláře: Rybnická 56, Brno ▬▬▬ Tel.: +420 774 441 445 ▬▬▬ Email: chaloupkova.jindriska@gmail.com ▬▬▬ Web: www.jchaloupkova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..